شب‌های وحشی: داستان روز‌های آخر زندگی امیلی دیکینسون، مارک تواین، ارنست همینگوی، ادگار آلن پو

  • نویسنده: جویس کرول اوتس
  • مترجم: فرزانه دوستی
  • دسته: ادبیات جهان
  • شابک: 978-964-185-465-4
  • 167 صفحه
  • نشر نی، 1395

حرف‌های زن با خنده‌ای عصبی قطع شد. فروشنده از روی مانیتور کامپیوترش خواند: «امیلی دیکینسون نسخه‌ی کمیابیه که به‌زودی تولیدش متوقف می‌شه اما هنوز تا ماه آوریل با بیست درصد تخفیف می‌شه خریدش. بدلِ امیلی دیکینسون برای سنین سی تا پنجاه‌و‌پنج سالگی یعنی زمانِ مرگِ شاعر برنامه‌ریزی شده، بنابراین مشتری می‌تونه بیست‌وپنج سال اون رو داشته باشه یا برنامه رو به میل خودش جلو یا عقب ببره، البته هیچ‌وقت قبلِ سی سالگی نمی‌ره. پیشنهاد فروش محدود تا تاریخ…»


درباره کتاب

آخرین روزهای زندگی چهار نویسنده

روایت هایی از آخرین روزهای زندگی چهار نویسنده شاخص امریکا در قالب کتابی با نام «شب های وحشی» به نگارش درآمده است.

این کتاب درباره واپسین روزهای زندگی امیلی دیکنسون، مارک تواین، ارنست همینگوی و ادگار آلن پو است که به قلم جویس کرول اوتس نوشته شده است. کتاب«شب های وحشی» با ترجمه فرزانه دوستی از سوی نشر «نی» منتشر شده است.

این کتاب که نام آن برگرفته از یکی از شعرهای امیلی دیکنسون است، با همین شعر آغاز شده و نخستین فصل آن روایت آخرین روزهای زندگی همین هنرمند است. داستان دیکنسون در قالب فصلی با نام «ای. دیکنسون ریپلی یا بدل امیلی دیکنسون» نوشته شده است.

در فصل بعدی کتاب که عنوان آن «پدربزرگ کلمنس و فرشته ماهی» است، آخرین روزهای زندگی مارک تواین روایت شده. سومین فصل نیز بر اساس زندگی ارنست همینگوی با نام «پاپا درکجام» به نگارش درآمده است و بالاخره در قالب فصلی به نام «پو بعد مرگ» یا «فانوس دریایی»، روزهای آخر زندگی ادگار آلن پو نوشته شده است.

این روایت ها خود حالت داستان گونه دارند و در برخی از آنها نامه نگاری های نویسندگان مورد اشاره، بازخوانی شده است.

«شب های وحشی» در بردارنده ۱۶۷ صفحه است و آخرین بخش آن به یادداشتی کوتاه در قالب یک صفحه اختصاص داده شده است.

این اثر سال ۱۳۹۵ با شمارگان ۱۰۰۰نسخه و قیمت ۱۱هزار تومان منتشر شده است.


 

خرید آنلاین